Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

19 Haziran 2014 Perşembe

гіпербаричнаоксигенація декомпресія терапія

Гіпербаричнаоксигенація - універсальний метод лікування.Гіпербарична оксигенація (ГБО) - це лікування киснем під підвищеним тиском у барокамерах (медичних бароаппаратах). Принципи, на яких грунтується даний метод, багато в чому обумовлені законами фізики, регулюючими розчинення газів в рідинах організму та їх поширення в тканинах. Людина може прожити без води і їжі від декількох днів до декількох тижнів, але досить перекрити надходження кисню на одну-дві хвилини і настає смерть. Дефіцит кисню для тканин і органів є згубним. 
Кисень в крові знаходиться в хімічно зв'язаному з гемоглобіном стані, а також у розчиненому (в плазмі). У нормальних умовах доставку кисню до тканин здійснює гемоглобін, що знаходиться в еритроцитах, а розчинена фракція лише регулює цей процес. 
При всіх захворюваннях, при яких доставка кисню до органів і тканин порушена, розвивається гіпоксія (кисневе голодування) . Життєво важливі органи (серце, мозок, нирки, печінка) вкрай чутливі до нестачі кисню і не можуть нормально функціонувати при його дефіциті. 
Гіпоксія може наступити з різних причин - це і порушення прохідності судин, що постачають орган ( атеросклероз, запалення, набряк і пр.), і зниження кількості гемоглобіну, і безліч інших причин, пов'язаних з патологією дихання, серцевої діяльності та ін 
Для лікування цих станів розроблені різні способи кислородотерапии (оксигенотерапії). Однак при нормальному атмосферному тиску навіть дихання чистим киснем часто не в змозі усунути кисневу недостатність на рівні клітин органів і тканин. Єдиним способом вирішити цю проблему є збільшення кількості кисню, що переноситься кров'ю. Останнє можливе лише в барокамері при підвищенні тиску кисню, так як відомо, що під тиском гази краще розчиняються в рідинах. Під тиском в умовах барокамери кисень, розчиняючись у плазмі крові та міжтканинної рідини в необхідних кількостях, потрапляє в органи і тканини, куди не доходить гемоглобін. 
Таким чином вдається ліквідувати кисневе голодування у хворому органі, відновити його функцію і опірність до хвороботворних факторів. Крім того, згідно з сучасними уявленнями кисень під підвищеним тиском виступає в якості загального адаптогена, підвищує опірність організму до різних стресових впливів. 
Крім цього, ГБО надає цілий ряд ефектів, що сприятливо впливають на стан хворого: протинабрякову дію; протизапальну дію; прискорює перебіг ранового процесу, сприяє розростанню судинних капілярів і відновлює знижений кровотік в органах і тканинах. ГБО нормалізує синтез колагену, прискорює утворення кісткової мозолі, ліквідує явища остеопорозу та ін 
Не можна не відзначити ще одну важливу перевагу застосування методу ГБО - цей метод дозволяє звести до мінімуму застосування лікарських засобів. 
Застосовуючи метод ГБО (окремо або в комплексі з іншими методами), вдалося домогтися гарних результатів у лікуванні багатьох захворювань, істотно скоротити терміни одужання, допомогти ослабленому організму впоратися з наслідками хвороби, а також поліпшити якість життя хворих з низкою важких хронічних захворювань. 
Спектр захворювань, при яких показано застосування методу ГБО, досить широкий. ГБО-терапія особливо ефективна при наступних патологіях: 
1. Судинна патологія : облітеруючі захворювання судин кінцівок, трофічні виразки в результаті порушення кровообігу, газові емболії судин і пр. 
2. Серцева патологія : арітміческій варіант ішемічної хвороби серця (ІХС), стенокардія, аритмії, екстрасистолії, серцева недостатність, декомпенсація постінфарктних станів, інтоксикація серцевими глікозидами, легенево-серцева недостатність і пр. 
3. Патологія шлунково-кишкового тракту : виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, постгеморрагіческій синдром після шлункової кровотечі, захворювання кишечника. 
4. Патологія печінки : гострий гепатит, хронічний гепатит, цироз печінки, печінкова недостатність. 
5. Патологія нервової системи : ішемічний інсульт, черепно-мозкова травма, енцефалопатії, травма спинного мозку, парези периферичних нервів. 
6. Отруєння : отруєння окисом вуглецю, ботулізм, метгемоглобінобразующімі речовинами, ціанідами. 
7. Очна патологія : порушення кровообігу сітківки ока, діабетична ретинопатія, дистрофія зорового нерва при отруєнні метиловим спиртом.


8. Патологія ендокринної системи : декомпенсований інсулінозалежний діабет , ускладнення діабету, дифузно-токсичний зоб. 
9. Щелепно-лицьова патологія : пародонтоз, некротичний гінгівіт і стоматит, загоєння після пластичних операцій. 
10. Гінекологія : хронічні запальні захворювання органів малого таза у жінок. Відзначено виражене поліпшення статевої функції у чоловіків літнього віку після закінчення курсу ГБО. 
11. Акушерська патологія : внутрішньоутробна гіпоксія плоду, загроза викидня, гіпотрофія плода, іммуноконфліктная вагітність, вагітність при супутній патології, патологія ендокринної системи у жінок, безпліддя різної етіології. 
12. Патологія новонароджених : асфіксія в пологах, порушення мозкового кровообігу, гемолітична хвороба новонароджених, виразково-некротичний ентероколіт. 
13. Ранова патологія : профілактика ранової інфекції, мляво гранулюючих рани, опікові ранові поверхні, обмороження, післяопераційні рани в пластичної хірургії та інші. 
14 . Кесонні захворювання , повітряна і газова емболії, декомпресійна хвороба, баротравма легенів. 
15. Променеві ураження : радіаційні остеонекроз, мієліт, ентерит; особливу групу складають хворі, які отримують хіміотерапію та променеву терапію при онкологічних захворюваннях. 
В останні роки, крім перерахованих вище ситуацій, ГБО застосовували для лікування і багатьох інших захворювань. У наркології є успішний досвід використання ГБО для купірування абстинентного синдрому. Рекомендовано використання ГБО-терапії при підготовці до хірургічних операцій і після них: пацієнт швидко і безболісно виходить з наркозу, істотно скорочуються терміни загоєння і знижується ризик виникнення ускладнень. На цьому грунтується широке застосування ГБО в косметології та пластичної хірургії. 
У профілакторіях і закладах санаторного типу отримані результати, що вказують на високу ефективність ГБО, включеної в комплекс оздоровчих заходів. У здорових людей застосування методу ГБО засноване на унікальному комплексній дії кисню під підвищеним тиском, суттєво підвищує адаптаційні можливості організму. ГБО нормалізує багато систем організму, знижує ризик виникнення хвороби. Сеанси в барокамері знімають втому, відновлюють сили після напруженої роботи, підвищують м'язовий тонус, володіють антистресовим, загальнозміцнюючим і тонізуючу дію, знижують несприятливі дії забрудненої атмосфери. Минулі курс ГБО пацієнти відзначають збільшення працездатності і стабілізацію психоемоційного стану. 
У спортивній медицині отримані вражаючі результати в плані підвищення рівня тренованості спортсменів і прискорення відновлення після тренувальних навантажень. 
Протипоказаннями до проведення сеансів гіпербаричної оксигенації є: 
* наявність в анамнезі епілепсії (або будь-яких інших судомних нападів); 
* наявність залишкових порожнин (каверни, абсцеси і повітряні кісти) в легенях; 
* тяжкі форми гіпертонічної хвороби; 
* порушення прохідності євстахієвих труб і каналів, що з'єднують придаткові пазухи носа із зовнішнім середовищем (поліпи і запальні процеси в носоглотці, середньому вусі, придаткових пазухах носа, аномалії розвитку тощо); 
* клаустрофобія; 
* наявність підвищеної чутливості до кисню. 
Для проведення сеансу ГБО застосовують спеціальні барокамери (медичні бароаппарати), в яких в герметичних умовах створюється підвищений тиск кисню. Сучасні бароаппарати забезпечують комфортні умови під час лікувального сеансу. Пацієнт перебуває в барокамері у вільному положенні (лежачи або сидячи), вдихаючи цілюще кисень. Під час сеансу він може навіть спати. 
Після огляду хворого перед проведенням сеансів ГБО йому ставиться діагноз, проводяться необхідні лабораторні дослідження, після чого лікар призначає курс лікування, а при необхідності - супутню терапію. Час і кількість сеансів призначається індивідуально і залежить від діагнозу і свідчень. Зазвичай, в залежності від патології, тривалість лікування становить 5 - 12 сеансів по 45-60 хвилин кожен. Лікуючий лікар постійно контролює стан пацієнта. 
За матеріалами: www.barocenter.ru, iec-m.com
 http://utasw.com/27459-giperbarichnaoksigenaciya-universalnijj-metod-likuvannya.html