Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı

14 Nisan 2015 Salı

HBOT ( درمان با اکسیژن هایپرباریک )


 • HBOT ( درمان با اکسیژن هایپرباریک )

درمان با اکسیژن پرفشار ( اکسیژن پرفشار - HBO ) یک روش درمان ش
 • HBOT ( درمان با اکسیژن هایپرباریک )

  درمان با اکسیژن پرفشار ( اکسیژن پرفشار - HBO ) یک روش درمان شامل تنفس اکسیژن 100٪ در فشار بالاتر از فشار اتمسفر محلی در اتاق فشار به درستی ساخته شده ( که توسط کد اروپا از تمرین خوب در HBOT تعریف شده ) است . فشار بر بیمار در طی درمان اعمال ، پرفشار مجموع فشار اتمسفر و فشار موجود در محفظه است . این فشار در جو مطلق ( ATA ) بیان شده است. جو مجموعه ای از فشار اتمسفر مطلق در سطح دریا و فشار در محفظه ( دریچه های به اصطلاح فشار ) است ( 1 ، 6 ) . در حال حاضر اعتقاد بر این است که فشار مورد نیاز برای درمان باید حداقل 1.4 ATA (2 ، 16 ) باشد. شایع ترین استفاده از فشار 1.5-3.0 ATA (26) است .

  مواد اطلاعات توسعه یافته توسط آزمایشگاه مرکز درمان با اکسیژن پرفشار در برنز Siemianowice داده به نوع و تجهیزات اتاق های پرفشار مورد استفاده قرار داده می شود . برای اتاق درمان است نفره ، طراحی شده برای یک بیمار ( اتاق monoplace ) یا چند ( اتاق Multiplace ) ، که می تواند به ده ها نفر را در خود جای استفاده می شود. اتاق های نوع اول معمولا به شکل یک استوانه آکریلی از دو طرف بسته را پوشش می دهد فولاد داشته باشد. بیمار در اتاق در وضعیت خوابیده به پشت است . کل حجم محفظه با اکسیژن پر شده است. آنها در این مورد نیاز نیست، یک ماسک یا تنفس هود . بیمار می تواند با کارکنان پزشکی در طول دستگاه مخابره داخل ساختمان ارتباط برقرار کند. امکان دسترسی مستقیم به بیمار در طول درمان وجود دارد. در داخل محفظه می کند دستگاه های الکتریکی به دلیل خطر آتش سوزی نصب کنید. این امکان وجود دارد ، با این حال ، را به سیگنال های رادیویی ، در حالی که طراحی شفاف اجازه می دهد تا بیمار به تماشای برنامه های تلویزیون .

  نوع Multiplace اندازه اتاق اجازه می دهد تا ورودی رایگان به مرکز و حرکت آن . اتاق های چند سایت ، هر بیمار تا به خود جذب اکسیژن موقعیت خود را ، اجرا از طریق یک ماسک یا یک کلاه ایمنی خاص است. بیماران در طول حاضرین جلسه کمک های پزشکی پرفشار در صورت لزوم همراه بود. محفظه اصلی اتاق با هوا پر شده است. ممکن است که به داخل دستگاه های الکتریکی اتاق همان ، مانند دستگاه تهویه مصنوعی، پمپ های تزریق، سیستم های امنیتی را نصب کنید. این اتاق نیز اجازه می دهد تا در وسط پرسنل پزشکی باقی می ماند ، که قادر است مداخله سریع پزشکی در صورت لزوم ، و همچنین اجرای مستقیم از روشهای پزشکی . بیماران ناخودآگاه ، مانند مسموم شده توسط گاز مونواکسید کربن ، می توان به سیستم کنترل ، تنفس و تزریق پمپ متصل شده است. علاوه بر این، یک فضای بزرگ تر ، حضور افراد دیگر، حرفه ای پزشکی به خصوص واجد شرایط ، اضطراب است که برخی از بیماران قبل از بسته شدن در اتاق تنگ احساس را کاهش می دهد . در خارج از اتاق کنترل پنل ارائه شده با یک سیستم امنیتی در برابر تغییرات محیط زیست در اتاق بازرگانی ( 3 ، 6، 8 ، 26 ) است .

  تعاریف دقیق و توصیه هایی برای پرسنل، تجهیزات، استفاده از استاندارد و اضطراری روش ، اسناد و تهدید های موجود تعیین کد اروپا از تمرین خوب برای HBOT در سال 2004 توسط گروه کاری " ایمنی " هزینه پروژه B " HBOT " 14 در توسعه بر اساس تجربه کارشناسان
  مراکز پرفشار ، کمیته ها و انجمن های علمی .

  با توجه به هدف نویسندگان آن ، در نهایت ، این سند باید اشاره به دستورالعمل ها، مقررات و استانداردها در طب پرفشار در اروپا باشد.

  جوهر درمان با اکسیژن پرفشار :

  بهبود اکسیژن رسانی به ناحیه آسیب دیده ،
  بهبود جریان خون در ناحیه آسیب دیده از طریق انقباض عروق مرکزی، و افزایش جریان از طریق بافت آسیب دیده ( به اصطلاح اثر رابین هود ) ،
  تورم بافت آسیب دیده را کاهش می دهد
  تکثیر باکتریها را مهار و اثر درمان آنتی بیوتیک را افزایش می دهد ،
  فعال neoangiogenesis ،
  باعث افزایش در تکثیر فیبروبلاست ها و تولید کلاژن ،
  وابسته به افزایش فعالیت های ضد میکروبی نوتروفیلها ،
  افزایش فعالیت استئوبلاست ها و استئوکلاست ها ،
  را کاهش می دهد نیمه عمر کربوکسی هموگلوبین ،
  باعث کاهش در حجم حباب های گاز در خون است.
  قبل از شروع درمان و پس از تعداد تجویز درمان در اتاق پرفشار انجام می شود در بیماران مبتلا به اکسی متری از راه پوست انجام می شود، در حال حاضر معمولا روش غیر تهاجمی از چک کردن غلظت اکسیژن در بافت ها انجام می شود. این روش عبارت است از ثبات آن از الکترود به پوست . ˚ گرم به 37-43 C باعث گرم شدن بیش از الکترود پوست و با گسترش عروق خونی به افزایش جریان خون در این منطقه و الکترود انتشار اکسیژن (29).

  غلظت اکسیژن در این نقطه مربوط به غلظت آن در عروق شریانی در بافت .

  این روش اجازه می دهد تا شما را به ارزیابی میزان غلظت اکسیژن در بافت های قبل و در طول درمان .

  مقادیر مناسب، غلظت اکسیژن در بافت ها از 40-60 میلی متر جیوه . در بافت ها و زخم از آن کم اکسیژنی معمولا 30 میلی متر جیوه تجاوز نمی کند. درمان با اکسیژن پرفشار ( 2.0-2.8 ATA ) را می توان به دست آمده افزایش قابل توجهی در غلظت اکسیژن : در بافت های طبیعی و حتی 1000 میلی متر جیوه ، و در مناطق کم اکسیژن از زخم ها و 250 میلی متر جیوه . بدون افزایش در غلظت اکسیژن بالاتر از 10 میلی متر جیوه در مواجهه با اکسیژن 100٪ و 1 به معنی ایسکمی بافت ATA افراطی ، است که به طور معمول با عدم پاسخ به درمان همراه است، پرفشار (6) .

  موارد مصرف برای استفاده HBO ECHM تاسیس در یک کنفرانس در لیل در سال 2004 به یک گروه از نشانه های توصیه می شود برای استفاده از اکسیژن پرفشار با توجه به منافع درمانی قابل انتظار و گزینه های صفحه نمایش گروه تقسیم شدند.

  گروه اول عبارتند از:

  بیماری رفع فشار،
  آمبولی گاز ،
  مسمومیت با مونواکسید کربن،
  نکروزان عفونت های بافت نرم ،
  آبسه داخل جمجمه،
  سندرم و دیگر ایسکمی حاد تروما سرکوب ،
  گرافت و فلپ از پوست در معرض خطر نکروز ،
  سخت به بهبود زخم
  آسیب بافتی poradiacyjne ،
  استئومیلیت مزمن،
  کری ناگهانی
  نوروبلاستوم .
  برای نمایش گزینه ها عبارتند از :

  سوختگی،
  آنسفالوپاتی غیر سمی،
  عفونت بی هوازی از ریه ها و پرده جنب ،
  تیم آسیب خونرسانی مجدد پس از عمل جراحی عروق و replantation اندام ،
  cystoides پنوماتوز روده ( 6، 7 ) .
  آنها استفاده می شود همچنین تلاش برای درمان کچلی موضعی ، در قیمت اجحاف کردن صدمات اسکلتی عضلانی در ورزشکاران ، شکستگی ها، پیوند استخوان ، بیماری ایسکمیک قلب و سکته قلبی ، و سولفید هیدروژن cjankami مسمومیت، سکته مغزی، ادم مغزی ، اسکلروز متعدد ، ضربه و بیماری های عروقی در طناب نخاعی ، به نوبه خود داس خون آمبولی همراه و یا انسداد ورید شبکیه ، رتینوپاتی دیابتی ، نوروپاتی نوری، انتروکولیت نکروزان ، ایلئوس پارالیتیک ، کولیت اولسراتیو ، بیماری کرون ، التهاب دهلیزی ، میگرن، بیماری منیر ، وزوز گوش، بیماری های پوستی ( 6؛ 7 ) .

  درمان با اکسیژن پرفشار در بیماران با بافت niedokrwionymi و niedotlenionymi و / یا زخم به عنوان مکمل روش های درمانی متداول استفاده می شود. جوهر عبارت است از استفاده از اکسیژن پرفشار در افزایش تحویل به بافت های آسیب دیده . این را می توان با قرار دادن بیمار در فضای اکسیژن خالص در یک نوع محفظه گل گندم monplace پرفشار و یا با تجویز اکسیژن از طریق ماسک در multiplace اتاقبه دست آورد. هدف این است که در نتیجه برای رسیدن به افزایش فشار اکسیژن در ریه ها ،انحلال بیشتر از همان در پلاسما و در مقدار بیشتری به ارائه بافت های آسیب دیده . غلظت بالای اکسیژن در پلاسما کمک می کند تا برای افزایش شعاع انتشار اکسیژن از مویرگ ها به هیپوکسی بافت اطراف ( 6، 7 ) . این توضیح می دهد که به اصطلاح. Krogh مدل سیلندر اکسیژن . Krogh نشان داد که میزان انتشار اکسیژن به طور مستقیم به فشار در طول کل طول رگ متناسب است. Krogh ریاضی مدل ارلانگ اجازه می دهد تا محاسبات به عنوان انتشار اکسیژن تغییر به بافت پس از شریانی و فشار ورید بسته به مقدار و میزان اکسیژن تنفس . بر اساس A.Sieroń ، G.Knefel هوا تنفس در سطح دریا شریانی PO2 در حدود 100 میلی متر جیوه است ، و در فشار 3 اکسیژن ATA و 100٪ PO2 اغلب در حدود 2000 میلی متر جیوه ، افزایش می دهد که انتشار اکسیژن به بافت ها از سمت شریانی چهار بار، و دو سمت گردش خون مویرگی وریدی ( 6، 7 ) .

  سندرم له ، تیم های ایسکمیک پس از سانحه کشورهای که در آن سرعت در حال رشد به علت ایسکمی و ادم بافت ، خطر نکروز هستند، درمان با اکسیژن پرفشار باید در اسرع وقت به همراه استفاده می شود، لازم است در مورد یک عمل جراحی . HBO را بهبود می بخشد اکسیژن بافت ها ، کاهش تورم ، ضد باکتری و ممکن است برای محدود کردن دامنه قطع عضو شود مهم است اگر نیاز ممکن است برای چنین روش ( 3 ، 26 ، 28 ) .

  برای درمان زخم ها التیام ضعیف و زخم از بافت اطراف زخم در هیپوکسی رخ می دهد. این است که توسط اختلال در میکروسیرکولاسیون و در نتیجه عرضه ناکافی اکسیژن به طور عمده در حاشیه زخم ، علاوه بر zużywanym برای تولید یک شیب غلظت بسیار نامطلوب بین حاشیه و مرکز زخم ، که در آن غلظت اکسیژن می تواند به صفر می گیرند. اکسیژن پرفشار تسریع تولید و رسوب کلاژن ، تحریک رگ زایی ، افزایش فعالیت ضد میکروبی از لوکوسیت ها، محدودیت آسیب اندوتلیال با کاهش توانایی نوتروفیلها به پایبندی به دیواره های رگ، در مناطق انقباض عروق به درستی با اکسیژن بدون تغییر در گردش در زمینه های اختلال در جریان ارائه شده است. تحویل اکسیژن به بافت آسیب دیده و تسریع بهبود زخم ها و ایسکمیک . گاهی اوقات شما می توانید یک بهبودی کامل دریافت کنید، در موارد دیگر، درمان با اکسیژن پرفشار آماده سازی خوبی از بیمار به یک پیوند آزاد میانی پوست ( 6 ، 11، 12 ، 26 ) است .

  درمان با اکسیژن پرفشارمکمل مهم به درمان جراحی از پای دیابتی است. دلایل بروز سندروم پای دیابتی پیچیده هستند. بزرگترین تغییرات در جریان خون باعث بدتر شدن پا. اختلالات گردش خون توسط کاهش در انعطاف پذیری، توسعه ضایعات آترواسکلروتیک در رگ های شریانی از قطر های مختلف ، به ویژه کسانی که با کوچکترین سطح مقطع ایجاد می شود. تاریخ اختلالات خون رئولوژیکی - افزایش ویسکوزیته و تمایل به انعقاد داخل عروقی . تغییرات در میزان اختلال عصب محیطی است که ادراک بیمار از درد و درجه حرارت است که باعث می شود که معمولا یادداشت ها کاملا در اواخر تغییرات تغذیهای در پا ایجاد می شود. przedzgorzelinowy دوره - در اغلب موارد اولین علامت پد رنگ czarnobłękitne از انگشت شست پا است . قانقاریا می تواند خشک و یا مرطوب . گسترش در امتداد بافت و تاندون غلاف . این امر منجر به ضایعات نکروتیک مترقی در بافت های پا.

  علاوه بر این به ایسکمی و هیپوکسی مزمن پای دیابتی به منظور کمک به کاهش تولید بافت اکسید نیتریک است. به همین دلیل، می باشد انقباض غیر طبیعی و شل شدن خون، فرآیندهای تعمیر ضعف وجود دارد : مهار دانه در زخم ، ضعیف شدن الیاف کلاژن و مهار سنتز کلاژن ، مهار مهاجرت لکوسیت کاهش رگ زایی ، اختلال در microclots thrombolysis . توسعه فلور باکتریایی بی هوازی و mikrotlenowa . تشکیل زخم به آرامی شفا ، گانگرن بافت نرم ، استئومیلیت پا ( 9 ، 10 ) .

  درمان پای دیابتی چند جهته است . بسیار مهم درمان صحیح داخلی و دبریدمان جراحی است. با تکمیل این درمان درمان با اکسیژن پرفشار است . هدف این است که برای کاهش عفونت، مستقیم بی هوازی اثر سمی، بهبود بهبود زخم . تحقیقات نشان می دهد که استفاده از درمان ترکیبی HBO پای دیابتی ، در برخی از بیماران باعث شده است که برای تکمیل زخم و یا بهبود قابل توجه در قطع عضو محلی و مانع و یا مجاز به محدود کردن دامنه از قطع عضو ( 9 ، 11، 12 ، 23، 24، 25 ) .

  هنگامی که سوختگی بافت نرم می آید به یک کاهش شدید در عرضه خون خود را . به عنوان یک نتیجه از صدمه به ادم دیواره عروق و پوشش لایه های عمیق پوست و عضلات ، افزایش می دهد که آسیب های ناشی از تروما . HBO اجازه می دهد تا از نفوذ اکسیژن از مویرگ ها به محل آسیب ، با وجود موانع ناشی از تورم و هیپوپرفوزیون . با افزایش غلظت اکسیژن را در منطقه از ادم زخم سوختگی را می توان محدود است، کاهش از دست رفتن آب از طریق رگ های آسیب دیده، بهبود عملکرد قلب . این خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهد . برای بهترین اثر HBO درمان باید در اسرع وقت پس از آسیب گنجانیده شده است.

  اکسیژندرمانی پرفشار ، یک اثر مثبت در بهبود گرافت پوست بعد ( 3 ، 26 ، 28 ) .

  در درمان تنفسی را می سوزاند HBO استفاده می شود برای کاهش تورم در مخاط برونش ، که باعث بهبود تبادل گاز در ریه ها ، کاهش می دهد استاز وریدی سوختگی اطراف زخم ، در نتیجه بهبود بهبود جریان خون به ناحیه آسیب دیده . همچنین این باکتری مهم HBO ، در این مورد ، برای جلوگیری از عفونت دستگاه تنفسی عمیق ، که تا حدودی پیشگیری از بروز ARDS (14) .

  مسمومیت با مونوکسید کربن می تواند عوارض جانبی بسیاری، از جمله مرگ شود. همچنین آیا عوارض احتمالی اواخر ، به عنوان ضایعات مزمن CNS در حال توسعه حتی شش ماه بعد از مسمومیت . اثرات سمی CO تشکیل شده ترکیب hemoproteinami و جلوگیری از خود عمل کنند. مونوکسید کربن حدود 250 برابر میل ترکیبی بیشتری برای اکسیژن از هموگلوبین است . فایل های پیوست شده به هموگلوبین منجر به یک کاهش سریع در میزان اکسیژن خون شریانی . مونوکسید کربن نیز تاثیر می گذارد بخش های دیگر هم - متصل به میوگلوبین ، منجر به شکل گیری غیر فعال به صورت CO- میوگلوبین و باعث کاهش مصرف اکسیژن و کاهش سکته قلبی موج عضلانی . علاوه بر این، مونوکسید کربن است نوروتوکسیک . پس از مسمومیت می تواند به انحطاط سلول های عصبی رخ می دهد، به ویژه در هیپوکامپ .

  استفاده از درمان با اکسیژن پرفشار در مسمومیت با مونوکسید کربن موجب کوتاهی قابل توجهی از نیمه عمر HbCO . هموگلوبین tlenkowęglowej تنفس هوای نیمه عمر دقیقه 320-360 است در حالی که تنفس 100٪ O2 و فشار ATA 3 - 20 دقیقه. همچنین تسریع غیر فعال کردن منو اکسید کربن. علاوه بر این، درمان با اکسیژن پرفشار قبلا مورد استفاده برای جلوگیری از عوارض ، مانند آفازی ، اختلالات حافظه ، تعادل عضلانی و هماهنگی ( 26، 27، 28 ) .

  HBO همچنین به عنوان درمان کمکی با عفونت بافت نرم ناشی از فلور باکتریایی بی هوازی و مخلوط ، همچون گانگرن گاز و سندرم فورنیه مهم است. حذف قطعات بافت نکروزه - علاوه بر درمان آنتی بیوتیکی ، به عنوان در هر مورد عفونت ، لازم است برای عرضه جراحی است. درمان با اکسیژن پرفشار از تکثیر باکتری ها را مهار ، بلوک تولید α - سم توسط گونه های کلستریدیوم ، اجازه می دهد تا برای دبریدمان زخم در آماده سازی برای پیوند و یا کاهش دامنه قطع عضو ( 11، 12، 26 ، 28 ) .

  اکسیژن پرفشار به طور قابل توجهی می تواند به کاهش و یا حتی به طور کامل از بین بردن دست دادن شنوایی، و در نتیجه یک تیم از دست دادن ناگهانی شنوایی ( SSNHL - از دست دادن شنوایی ناگهانی sensoneurinal ) - دقیقا هنوز قابل درک نیست وضعیتی که در آن به طور ناگهانی با علت ناشناخته به گردش خون کافی رخ می دهد ، تورم و آسیب به سلولهای گوش داخلی . HBO برنامه اجازه می دهد تا برای افزایش غلظت اکسیژن در perylimfie که وجود دارد تلاش می کند از لحاظ فیزیکی در پلاسما حل شده و نفوذ از پنجره بیضی شکل غشاء . اثرات درمان با اکسیژن پرفشاربهتر است، هر چه زودتر شما اجرا خواهد شد ( 16 ، 26).

  درمان با اکسیژن پرفشار نیز در درمان آسیب تشعشع به استخوان و بافت نرم در دوره درمان سرطان مفید است. خسارت تابشمیکروسیرکولاسیون در منطقه تابش ، منجر به ایسکمی مزمن ، عفونت، و گاهی اوقات مشکل به درمان زخم . اغلب مدت ها پس از پایان درمان درد و شیوع عفونت، محدودیت حرکت از ناحیه آسیب دیده باقی مانده است. HBO بهبود فرآیندهای بهبود، تسریع نورگ زایی ، عفونت مبارزه ( 3 ، 26 ، 28 ) کمک می کند .

  در مورد استئومیلیت مقاوم به درمان ،در حال توسعه در امتداد بعد از تثبیت کننده های آسیب استفاده می شود، درمان با اکسیژن پرفشار باید در یک مرحله از درمان دارویی و جراحی است. علاوه بر سرعت بخشیدن به زخم ها اثر شفا ، HBO تحریک استئوبلاست و فعالیت استئوکلاست را ، که منجر به استخوان سریع تر بازسازی ( 3 ، 26 ، 28 ) .

  درمان با اکسیژن پرفشار ممکن است در بسیاری از بیماریهای استفاده می شود. امکان استفاده از HBO ها هنوز به طور کامل درک نشده است و نیاز به تحقیقات بیشتر است.  موارد منع مصرف برای درمان محفظه پرفشار

  پنوموتوراکس درمان نشده -منع مطلق به استفاده از HBO است . قبل از شروع درمان در یک محفظه پرفشار ، آن رفع فشار لازم پنوموتوراکس است . با توجه به قانون بویل از این فرصت برای افزایش رفع فشار پنوموتوراکس زندگی بیمار را تهدید می کند (1) .
  استفاده از برخی داروها ، به خصوص cytostatics :

  دوکسوروبیسین : باید HBO برای 2-3 روز پس از مصرف استفاده نمی شود . ممکن است صدمه به عضله قلب شود.
  بلئومایسین : آن اثر سمی اکسیژن در ریه ها را افزایش می دهد . درمان با بلئومایسین، حتی مدت ها قبل به اتمام است، منع مطلق به HBO است .
  Cisplatinum : برای کاهش سنتز کلاژن و فیبروبلاست . HBO باعث اثر سیتوتوکسیک از مواد مخدر، که به نوبه خود باعث تاخیر در بهبود زخم .
  سایر داروها :

  دی سولفیرام : مهار تولید آنزیم سوپراکسید دیسموتاز ، بنابراین تضعیف ظرفیت سیستم های آنتی اکسیدانی .
  acetals Mafenide : باعث تاخیر خون شاهرگ محیطی ، که در ترکیب با انقباض عروق مرکزی، ناشی از HBO شفا (1) زخم را تسریع بخشد.
  بارداری - در خارج از ایالات اضطراری ، مانند مسمومیت با مونوکسید کربن (26).
  سرطان - با توجه به سطح دانش کنونی، همزیستی سرطان است کنتراندیکاسیون HBO (16) نیست. درمان با اکسیژن پرفشار حساسیت سلول های سرطانی به پرتو درمانی ، شیمی درمانی، نوردرمانی ( 15 ، 22) را افزایش می دهد . تحقیقات گسترده در این خصوص انجام Feldmeier . او چکیده ای از ادبیات از سال 1960-2001 ، که برای مطالعه مولکولی، سلولی و حیوانی نشان داده شده اند ساخته شده است. آنها در بررسی اثر درمان با اکسیژن پرفشار بر رشد تومور سلول در کشت بافت، رشد تومور در حیوانات آزمایشگاهی ، بهره وری از سیستم های آنتی اکسیدانی و پارامترهای انتخاب شده از سیستم ایمنی بدن متمرکز شده است. علاوه بر این، انجام یک مطالعه که در آن مورد بررسی نظرات پزشکان در استفاده از HBO در بیماران مبتلا به سرطان (19). بر اساس Feldmeier و همکاران ، کار بیشتر منتشر شده هیچ نشانه ای است که HBO علت گسترش سرطان بود. این نیز گزارش های پس از آن را تایید کرد. ( 13 ، 17، 18، 20، 21، 22).
  ضربان ساز - استفاده از فشار بالا می تواند تغییر شکل عناصر خاصی از استارت شود (1) .
  آمفیزم مبتلا به احتباس CO2 - هیپوکسمی در این بیماران تحریک تنفس است . باید به خطر آپنه (1) .
  صرع و مستعد ابتلا به تشنج - نه یک منع مطلق به HBO . بیماران باید داروهای ضد تشنج قبل از درمان کافی دریافت (1) .
  تب - به دلیل مستعد به تشنج باید قبل از درمان HBO به پایین تر از دمای بدن بیمار باشد (1) .
  عفونت های ویروسی - به دلیل عفونت می تواند تشدید شود، از قطع درمان با HBO برای رفع عفونت، علاوه بر کشورهای که نیاز به درمان فوری با اکسیژن پرفشار (1) .
  اسفروسیتوز مادرزادی - سلول های قرمز خون توسط شکنندگی مشخص شده است؛ درمان با HBO در همولیز ممکن است (1) .
  عوارض درمان پرفشار : شایع ترین عارضه در درمان با اکسیژن پرفشار باروتروما از گوش و سینوس باروتروما است ، و باعث درد شدید، بیماران باید پیش از شروع درمان امکان چنین عوارض توصیه و راه هایی برای برابر فشار در گوش میانی ( در بلع، جویدن ) .

  در طول درمان طولانی مدت ( بیش از 20 درمان ) ممکن است به طور موقت مختل دید از راه دور، حل و فصل خود به خود بعد از 6-8 هفته . علت این عارضه شناخته نشده است .
  http://poradnia-reumatologiczna.pl/index.php/Hiperbaria.html
  http://www.baroxhbo.com